Jak nalepit samolepky na zeď - návod

Lepení samolepky je snadná a zábavná věc. Opravdu stačí tak málo a všední prostory dostanou nový a osobitý šmrnc. Přečtěte si návod jak nalepit samolepky na zeď. Přírodní kámen - nejlevnější kámen

 

1) Příprava samolepky před lepením

Samolepky, které prodáváme jsou přímo určeny k lepení na zeď. Součástí každého balení je návod jak nalepit samolepky na zeď.

Po rozbalení samolepky je potřeba ji rozmotat, a nechat odpočinout na rovné ploše, aby samolepka nebyla vlnitá a dosáhla pokojové teploty.

 

2) Příprava povrchu zdi

Před nalepením je potřeba zeď zbavit nečistot a prachu. Případné nerovnosti začistit smirkovým papírem. Potom očistit hadříkem, může být i vlhčený, aby lépe na sebe navázal prach. 

Pokud se tyto nečistoty a prach dostanou na lepicí stranu samolepky přestává správně lepit. Proto prosím věnujte pozornost v jakém prostředí samolepku nejen lepíte ale i skladujete. 

 

3) Vyměření místa pro samolepku

Po očištění zdi zkuste přiložit samolepku na místo, kde ji chcete nalepit samolepky. Doporučujeme přilepit ke zdi pomocí malířské pásky, a z dálky zkontrolovat, zda je na rovně a na správném místě. 

Samolepku můžeme rozdělit na různé kousky a dle vlastního vkusu, nálady a tvořivosti oživit váš pokoj, byt, dům či kancelář.

Podle složitosti motivu, můžeme samolepku nalepit jako celek, nebo roztříhat a lepit po částech. 

 

4) Lepení samolepky na zeď

Když je samolepka na správném místě, začíná nejdůležitější část lepení. 

Musíme odstranit podkladový materiál na kterém je samolepka. Začínáme odzhora a pod nejostřejším úhlem strhujeme podkladový voskovaný materiál. Po jeho odstranění držíme samolepku od zdi a odzhora přihlazujeme. Přihlazujeme tak, aby tam nezůstávaly bubliny. U větších ploch přihlazujeme od středu do kraje samolepky. Po stržení voskované fólie by měla být samolepka přilepena. 

Pokud se použila přenosná fólie(čirá fólie, nalepená na samolepce), která se používá u složitějších a tvarově náročnějších motivů. Tuto přenosku odstraníme tak, že ji pod nejostřejším úhlem pomalu sloupáváme ze zdi . Samolepky musí zůstat na zdi. Pokud nebude úhel dostatečně ostrý může stát, že samolepka zůstane na přenosce. Pokud se tak stane je potřeba se o kousek vrátit a samolepku na zed přilepit.  Fasáda z kamene

 

Rady k lepení samolepky

Pokud po nalepení a sundání přenosky jsou i nadále pod samolepkou bublinky, které už nejdou vyhladit. Můžou se propíchnout špendlíkem a pak ještě přihladit. 

Je potřeba počítat s tím, že sluníčko a světlo mohou zvýraznit chyby lepení a nerovnosti na zdi. Někdy to může být ale úmyslný umělecký počin. 

Pozor na to, aby se samolepka nepokrčila, pak se na sebe kousky přilepí a zmáčknou. Samolepka se pak špatně vyhlazuje, většinou už nebude nikdy tak rovná.